Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Ако някой има опит, да помогне....
(1 разглеждат) (1) Guest

TOPIC: Ако някой има опит, да помогне....

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 3 years ago #3387

Имали данъчни облекчения за собственик на фирма ЕООД,който може да финансира обучението ми за висше образование,а в замята той да получи данъчни облекчения за парите,с които ще се финансира обучението ми?Има ли паричен праг на тази сума? В какъв размер може да се дарява и съответно каква част от сумата може да е облекчена? Ако има някой опит и яснота по въпроса,моля да сподели.

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 3 years ago #3388

• dianna_68
Никоя фирма няма да ти финансира висшето образование. Хората с увреждания са освободени единствено от таксите за кандидастване и от семистриалните такси. Всичко друго се заплаща.

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 3 years ago #3393

Четох това в интернет даже попитах и един социален работник и ми показа,как изглежда една такава декларация в която собственик на фирма може да финансира обучението,а в замяна да има данъчни облекчения.

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 3 years ago #3404

• dianna_68
Няма такова нещо. Дарение само с бележка не става. То всеки може да даде бележка. Има куп документи, които трябва да се оформят за едно дарение.Фирмите трудно дават дарения защото ги облагат с данък върху дарението. Това е една от причините да не дават дарения. Друга причина е, че по вече фирми си укриват печалбите документално и излизат на загуба за да не плащат данъци и като направят дарение данъчните ще ги дърпат. Хем са на загуба хем правят дарение. Навремето предприятията по време на социализма, изпращаха работниците си да следват за тяхна сметка тоест работниците бяха стипендианти на предприятията. Сега такова нещо няма. Искаш да учиш плащаш. Днеска безплатен обяд няма. А ти първо си завърши средното образование пък тогава мисли за висше. Докато завършиш много неща ще се променят.

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 2 years, 10 months ago #3435

Тази година ми предстои завършване на основно образование в самостоятелна форма на обучение съм и ми казаха,че въпреки че ще полагам изпити по всички общообразователни предмети после при изчисляване на общия резултат в дипломата някой от оценките по предмети не влизат. Ето това са всички учебни предмети,на които ще държа изпити:
БЕЛ ,Английски език ,
Математика,Информационни технологии,
История,География,Биология,Физика,
Химия,Музика,Изобразително изкуство,Технологии,
ЗИП БЕЛ,ЗИП Химия,ЗИП Изобразително изкуство
Кои предмети влизат и кои не при сумиране на общия резултат за дипломата? И друго как се изчислява общия бал,с който ще влизам във Професионална гимназия? Ще влизам с Биология,Химия и БЕЛ. Това са балообразуващи предмети,които се искат.
Много ще съм ви благодарна ако ми разясните повече.

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 9 months, 2 weeks ago #3739

Моля Ви, за малко разяснение относно помощите за хора с увреждания. Казват,че хората с увреждания в зависимост от степента на увреждането и процента инвалидност ще получават по 930 лв. месечно. Какви са условията и какви са критериите, по които се отпуска помощта и кои лица не може да я получават? Вярно ли е,че тази помощ могат да я получават лица,които не са навършили 20 годишна възраст? Вярно ли е,че получавайки такава помощ се маха помощта за интеграционните добавки?

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 9 months, 2 weeks ago #3740

• viki i mama
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
От 01.01.2017г има промяна в парите получавани от децата с увреждания. Родителите на децата с увреждания вече ще бъдат подпомагани по нов начин - те ще получават месечна сума, с която да покриват нуждите на детето, включително и да наемат личен асистент. Размерът на сумата ще бъде различен, според степента на увреждане на детето - най-голямата сума от 930 лева ще получават децата с 90 и над 90 процента степен на увреждане, а най-малката сума - 350 лева - ще бъде за децата със степен от 50 до 70 процента. От социалното министерство уверяват, че децата, които вече ползват асистент по програма, ще го запазят до изтичане на срока на програмата, като в същото време ще получават и помощта. В тези суми са вслючени абсолютно всички получавани помощи до сега.

www.novini.bg/news/399192-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC% … %D0%BD%D0%B5.html

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 9 months, 1 week ago #3742

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Здравей, Зорница
Напиши моля, на колко години си и дали учиш и ще ти отговоря подробно.
Хубав ден.
Потребители казали Благодаря: Зорница Войничанска

Re: Ако някой има опит, да помогне.... 7 months ago #3750

Здравейте приятели,
Пиша тук,защото не знам към кого да се обърна за помощ. Бих искала да Ви помоля за една лична услуга и помощ и ако може някой да ми помогне. Става дума за това,че ми е необходим фотоапарат от тези дигиталните, компактните с които да мога да снимам и да качвам снимки на компютъра си чрез USB кабел. Един такъв апарат е от порядъка на 250 до 350лв и аз не мога да си го позволя,но ми е нужен Ако има някой такъв, който да е работещ, да е със зарядно и батерия,която се зарежда чрез електричество и карта памет бихте ли ми го дали? Съжалявам,че моля за това, но нямам към кого друг да се обърна за помощ. За жалост нямам финансови средства и не мога да си го позволя.
Имам един апарат, но той не струва нищо, защото е с алкални батерии и трябва постоянно да се сменят... и не ми върши полезна работа. Затова ми трябва апарат със зареждаща се батерия от електричество, да има хубава и здрава батерия, за да ми служи и дълго време. Не държа непременно апарата да е последен модел и марка, за мен е важно да може да прави хубави снимки и да е здрав, за да ми служи дълго време. Все пак ще имам и дипломиране и други събития в живота си и ми се иска да ги запечатам за спомен.
Много се надявам да има добри хора,които да могат да ми осигурят такъв.
Благодаря Ви предварително!
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.18 seconds