Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Имате ли хоби - споделете :)
(1 разглеждат) (1) Guest
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Имате ли хоби - споделете :)

Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 6 months ago #1703

• ned
  • Офлайн
  • Administrator
Имате ли ваше хоби, страст или любимо развлечение - Ами просто го споделете тук

Всеки човек има нещо с което да се занимава в свободното време, да прави нещо, което му харесва най-много, да му е силна тръпка или просто да си убива времето по избран за него начин.

Дали търсите човек с вашите предпочитания и хоби или сте измислили нещо, което да е ново за повечето хора тук, и то да стане хоби за някой друг.
Да изработвате нещо, да колекционирате, да имате красиви ръчни изработки от най-различни неща или да сте например запален рибар или каквото там, всичко - Просто го споделете, покажете, разкажете

А аз май все още си нямам любимо хоби, пробвам това-онова, но не ме е грабнало явно нещо определено, или май ме грабва всичко от тях, ..от хубавите неща де но ще си избера !

Накрая само искам да кажа, че ако хобито на човек му е и професия, това явно е от нещата, които в живота наричаме - Голямо щастие

This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.

като гледам, май обичам да откривам и нови теми, ..това не е хоби де
Last Edit: 5 years, 6 months ago от ned.
Потребители казали Благодаря: svet, megi_mp, sisipisi82, zaq1xsw2

Re: Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 6 months ago #1706

• ned
  • Офлайн
  • Administrator
Ако да си в нета се брои за хоби - значи май имам едно
Потребители казали Благодаря: svet, vuila

Re: Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 6 months ago #1710

• yonikos
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
моето е да играя баскетбол I LOVE THIS GAME
Last Edit: 5 years, 6 months ago от yonikos.
Потребители казали Благодаря: ned

Re: Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 5 months ago #1790

• i1357
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Имах много хобита преди време и май почти не ми останаха такива. Ако е хоби да си музикант и певец, то това правех в продължение на 15 години в оркестъра за незрящи. всяко свободно време запълвах със свирене и пеене. Е народна музика. Тя ми е страстта и до ден днешен. Особено добруджанската и тракийската. Семейството ми е в състав вече бивши танцйори и музиканти. За съжаление към момента вече така да се каже не свиря, но пея от време на време. Преди не се спирах. сватби, банкети, концерти и т.н. А да свирех на акордеон и клавир. Другото ми хоби ако може да се нарече такова е да гледам филми. Голям телеман съм особено в събота и недяля когато нямам работа или нещо за вършене.

Re: Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 4 months ago #1839

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Май трябва да дефинираме понятието "ХОБИ". Обикновено се смята, че това е любимото занимание в свободното време. А аз май нямам свободно време от толкова любими и нелюбими занимания. ))
Хоби, превърнато в професия, често става неприятно - разкрива и задължителната програма за изпълнение, която кара човека да бяга от ангажименти и отговорности.
Ето така преди време станах издател, защото харесвах работата с книги, картинки, редакции и т.н.... Но после се оказа, че по-добре да платиш да ти редактират книгата, отколкото да си вадиш очите и губиш времето. И сега си редактирам разни документи, но вече по принуда, а не като хоби.
Иначе ми е голяма страст (това ли е хоби?) да се свързвам с Природата - лежане по полянки и гушкане на дървета, съзерцаване на небето, бране на билки, медитиране или директно заспиване под открито небе. ))
Но и това вече е опасно занимание, поради много причини.
Хоби ми е да си майсторя разни дребни цветни украшения, с които си отрупвам жилището, та да ми е пъстро пред очите и в душата. Като се събудя - виждам първо това.
А, да! С предпечата и дизайна правех разни красоти и мъдрости във вид на малки плакатчета, картички и картинки, които ми помагаха да трансформирам тъпотиите и гадостите. Ама подарих всичко, което създадох. Хоби ми е и да подарявам. Обичам да виждам хората радостни.
Хоби ми беше и да създавам стихчета и песнички, програми за релаксация, да записвам поточета и птици.
Друго хоби, което може да се определи като житейска потребност, е природосъобразеното готвене и оборудване. В ежедневието си използваме много материи, материали и оборудване, които ни отнемат енергия и ни зареждат недобротворно. Затова често сме криви у дома си.
Хоби ми е и голямата тема "алтернативно лечение" - от енергийната система до дълбокото несъзнавано и психическите процеси. Когато мога чета и опитвам.
Дано има и други по тази тема, че да обменяме инфо и опит.

Оооо, забравих едно огромно хоби - да посрещам изгреви и да изпращам залези! Ама в големия град е трудноооо...

Е, благодаря ти, Нед, за темата! Поне взех да си отговарям на себе си какво обичам да правя и защо не го правя регулярно?!?
Прикрепени файлове:
  • Прикрепен файл This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
  • Прикрепен файл This image is hidden for guests. Please log in or register to see it.
Last Edit: 5 years, 4 months ago от svet.
Потребители казали Благодаря: HristoVatev, ned

Re: Имате ли хоби - споделете :) 5 years, 4 months ago #1840

• maru4o123
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
MOETO HOBI SA GOBLENITE

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 7 months ago #3000

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Като гледам, май потребителите на сайта нямат хоби да влизат тук?
Добре, че си прочетох какво съм написала преди 1 година и 9 месеца! Да ме подсети за хубавите неща в живота...

Напоследък имам едно основно хоби - да търся себеподобни и да ги правя приятели. А може би е потребност?

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 7 months ago #3002

• Lethos
  • Офлайн
  • Junior Boarder
Хобитата в повечето случаи са свързани с влагане на някакви средства в тях или физическа енергия.Неща, които в България са дефицитни, особено за хората с увреждания като нас.Вероятно на никой не му се споделя, че хобито му е гледане на телевизия(сериали) и подобни.

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 7 months ago #3005

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Че то толкова средства и енергия да търсиш и четеш в нета.

Аз пък нарочно не гледам никаква телевизия, не я пускам изобщо. Знам как хваща човека, какво губи време става, как ни промиват оттам. Като ми трябва нещо - имам си интернет, макар да си плащам пълна кабелна, заедно с нета.
Ако споделите поучителни, научни филми, които обогатяват човека, бих била много радостна!

Като се гледам, хобитата ми все към здравословното бият - няма как - трябва да оцелявам!
Гледам си на прозореца разни полезни растенийца, да ми са подръка за хапване и лечение. Уча се от книги и от нета на най-различни здравословни неща - това си е наистина много време, вероятно цялото останало, извън необходимите дейности.
Ето - ако има задълбал в билките и подправките като храна и лечебно средство - можем да обменим инфо.
Покрай гриповете и етеричните масла подкарах. И разни методи за лечение - дори и енергийно, квантово и синхронизиращо. Трябваше сама да се спасявам.
Потребители казали Благодаря: ned, Lethos

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 7 months ago #3006

Ето и нещо от мен:)-не е необходима регистрация.

kolibka.com/
Потребители казали Благодаря: HristoVatev, ned, Myla

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 7 months ago #3007

• dianna_68
Не във всички случаи хобито е свързано с много пари. Всеки обича да прави нещо, което му е интересно в свободното си време. Даже в някой случай хобито може да донесе доходи. Хобито не свързано нито със социалния ни статус нито със възрастта. Няма човек, които не бича да прави нещо. Забързани в сивото си ежедневие има моменти когато зацикляме спираме и не знаем какво да направим. Спасение намираме в любимото си занимание или хоби или правим това което обичаме и искаме, няма значение как се нарича.
Проблема ни е, че не умеем да комуникираме и създаваме контакти. По този начин намирам решение на проблемите си.
Може би ако всеки сподели нещо кое му е любимото занимание, какво обича да прави през свободното си време, кое му е направило силно впечатление в някое предаване , филм, или сайт.
Моето любимо хоби е да събирам салфетки вече 40 години ги събирам и обичам разходки сред природата и особено без посока. Това ме освобождава от напрежението и намирам решение на проблемите си в повечето случай.
Нека да опитаме пък да видим какво ще се получи.
Last Edit: 3 years, 7 months ago от .

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 6 months ago #3049

Моето хоби е,много да чета,интересувам се от история,археология,уча английски и разбира се,целта ми е,като се възстановя напълно,пак да правя дълги преходи по чукарите,долините,деретата,покрай реките.Сега се разхождам по улиците на София,но друго е сред дивата природа,която ме зарежда с енергия и и се възхищавам пред нейната величественост и красота.Сред нея се чуствам свободен и добре,а бетона,моловете,офисите,ме подтискат! Обичам и екскурзиите.
Last Edit: 3 years, 6 months ago от Стефан Жеков.

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 6 months ago #3058

• krasistar
Да много добре го каза НЕД, че ако хобито на човек му е и професия, това явно е от нещата, които в живота наричаме - Голямо щастие:). Моето ХОБИ бе й моя професия в периода 1999-2004 год. РАДИОТО бе моя, страст, емоция, тръпка:)изобщо всичко за което един романтичен човек, като мен може да мечтае:). Работих като водещ и тонрежисьор (сигурно затова обичам музиката от всички стилове) в две местни радиостанции. Нали знаете поговорката: "Ако работиш това което обичаш, няма да ти се наложи да работиш нито ден:)" Така й стана, работех да, но и се забавлявах! Медиите ме изградиха като характер и ми дадоха ШАНСА да постигна това с което се занимавам от 2004г насам! Е признавам си, когато пусна да слушам някое радио у мен все още се събужда желание, да седна на пулт с много копчета с микрофон . Усещането е уникално:) имам незабравими моменти и спомени. Ако някой направи РАДИО и ме покани да работя там, сигурно пак бих се изкушила .

ХОБИ ми е също да пиша стихове! Преди година и нещо бях публикувала мой творби тук:). В последствие видях стихчета си качени под чужди снимки в сайтове из нета и затова ги изтрих ! Но знаете ли, нямам нищо против, който ги харесва, нека ги ползва със здраве нали затова съм ги написала! Аз мераци за издаване на стихосбирка нямам! Когато се регистрирах тук прочетох една сентенция качена от Христо, която много ми хареса и така се появи стихотворението ми "Огледало" с което поздравявам създателите и потребителите на този сайт !

ОГЛЕДАЛО

Човешкият живот е огледало.
Усмихнем ли се, ще се смее с нас.
Заплачем ли, сълзи ще рони също,
защото огледалото е всемогъщо.

Показва личните черти и настроения.
Гримаси и вълнения,
защото огледалото е отражение
на нашите възходи или падение.

Сетих се за още едно мое ХОБИ . Живо си интересувам от астрология и намерология!
Last Edit: 3 years, 6 months ago от .

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 6 months ago #3105

• Petartep
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Аз най-вече харесвам да карам ски, да шофирам.

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 5 months ago #3183

• Иван
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Здравеѝте всички.Днес и аз реших да се регистрирам и да намеря нови приятели.Имах доста хобита преди да се начупя правех дърворезби ходех за риба на лов дори и ловните ми ножове сам си ги правех.След катастрофата реших че всичко е отишло по дяволите ,но като гледах клипове на други инвалиди разбрах че е време да си продължа хобитата.
Потребители казали Благодаря: ned, svetla_bolneva

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 5 months ago #3185

• zaq1xsw2
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Ribolow...

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 5 months ago #3186

• plamen71
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Гоблени,кулинария........котки:P

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 5 months ago #3188

Събирам захарчета за кафе, обичам да шофирам

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 2 months ago #3274

• slavi55566
  • Офлайн
  • Senior Boarder
НЕ Е ОБЕЗАТЕЛНО АЗ НАПРИМЕР КОЛЕКЦИОНИРАМ ФИЛМИ ОТ РУСККАТА( САВЕТСКАТА ) , БЪЛГАРСКАТА , СРЪБСКАТА ,ПОЛСКАТА , ИНДИИСКАТА КИНОМАТОГРАФИЯ ОТ 1940 ДО1990 Г И НЕ Е НУЖНО ДА ПЛАЩАМ НО Е ЗАДАЛЖИТЕЛНА КОРЕКТНОСТ 1 КОГАТО ПОЛЗВАТЕ САИТ ТОРЕТ И СВАЛЯТЕ ФИЛМОВИ ФАИЛОВЕ ТРЯБВА ЗАДАЛЖИТЕЛНО ДА СИИДВАТЕ ДЪЛГО 2 СВАЛЯИТЕ САМО ЗА ЛИЧНО ПОЛЗВАНЕ 3 ПРИ ПОИСКВАНЕ НА РИСИИД ДА ПОМАГАТЕ НА САИТА И НЯМА ДА ИМАТЕ НИКЪКВИ ПРОБЛЕМИ . АЗ РАБОТЯ СНЯКОЛКО САИТА - ЗАМУНДА ,АРЕНА.БГ , Р2Р-БГ ,ЕНЕРЖИ -ТОРЕНТ , ЕЛИТ - БГ , ДАТА БГ.ОРГ , АВАТАР , МАСТЕР , АЛДЕОН , НАНОСЕТ , НОВАБГ И МНОГО ДР . В МОМЕНТА РАЗПОЛАГАМ С ЕДНА ХУБАВА КОЛЕКЦИЯ ОТ ФИЛМИ - КОМЕДИИ , ВОЕНИ , АНИМАЦИИ , ДЕТСКИ И ДР . ТОВА МИ СТРУВА САМО ЦЕНАТА НА ДИКОВЕТЕ

Re: Имате ли хоби - споделете :) 3 years, 2 months ago #3277

• slavi55566
  • Офлайн
  • Senior Boarder
ДО Plamen 71 www.torntv-dl.com/download/teu3.php?name...amp;pub=trze7--site# ЕТО ЕДНА ЧУДЕСНА ПРОГРАМА ЗА ТЕБЕ ЩОМ ОБИЧАШ ДА ГОТВИШ . НЕКУПИРАИ А ОТВОРИ ДЕРЕКТНО ЛИНКА ЩЕТИ ИЗЛЕЗЕ ПРОВОРЕЦ СВАЛИ ФАИЛА ,СВАЛИГО НА ДЕСКТОПА И ПОСЛЕ ГО ОТВОРИ ТОВАЕ ЕДИН ЦУДЕСЕН РЕЦЕПТУРНИК С РАЗЛИЦНИ РЕЦИПТИ ТОИ Е ПОСТОЯНО НА ДИСКТОПАМИ И МИ ПОМАГА МНОГО АКОТИ ХАРЕСА ПРЕДЛОЖИ ЛИНКА И НА ДРУГИ .

- ЗАБЕЛЕЖКА ПРЕДИ ОТВАРЯНЕ НА ЛИКОЛЕ ЗАДАЛЖИТЕЛНО СКАНИРАЙ С АНТИ ВИРУСТНАТА СИ ПРОГРАМА!!! -
Last Edit: 3 years, 2 months ago от slavi55566.
  • Page:
  • 1
  • 2
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.43 seconds