Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Безплатна химическа тоалетна ?
(1 разглеждат) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Безплатна химическа тоалетна ?

Безплатна химическа тоалетна ? 6 years, 1 month ago #2188

• Sasho
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Здравейте , сестра ми е ми е инвалид първа група - не може да се придвижва. Преди 10-на години бяхме получили от Агенцията за хора с увреждания портативна химическа тоалетничка. Обаче тоалетната доста се амортизира и тия дни влязох в едно магазинче за помощни средства да питам. От там ми поискаха ТЕЛК и разрешително. ТЕЛК имам и с него отидох до Социално подпомагане. Там обаче чиновничката ми казаха че няма химически тоалетни и ми написаха заповед-разрешително за Тоалетен стол , което не ме устройва понеже сестра ми е свикнала с хим.тоалетната и по-чисто и лесно за облужване е. Познати ме насочиха към някаква фирма Моби WC www.mobi-wc.com , която уж давала такива тоалетни. Звъня аз , казвам че имам всички документи , но оттам ми заявяват че не работят с Агенцията. Тоест да си купя такава за 120 лв.
За мен това са доста пари , има ли начин отнякъде вместо Тоалетен стол да взема хим.тоалетна?

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years, 1 month ago #2189

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Това, което заплаща Агенцията за социално подпомагане е тоалетен стол, а не химическа тоалетна. Правилно са ви отговорили, че няма как да ви отпуснат химическа тоалетна. Вариант е да помолите някоя от лицензираните фирми за помощно-технически средства, вместо тоалетен стол да ви дадат химическа тоалетна. Всичко това, обаче на добра воля.

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years, 1 month ago #2190

• Sasho
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Аз обиколих 4-5 центра за помощни средства , казват ми че просто не работят , нямат хим.тоалетни. От там пък където ги имат , дават само с пари. Ако може да ме насочите към някой пункт в София където предлагат хим.тоалетни и помощни средства, да опитам да се помоля да ми ги разменят.
Last Edit: 6 years, 1 month ago от Sasho.

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years, 1 month ago #2191

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
В сайта потребител е един представител на такава фирма - Воев. Мисля потребителското му име е et voev. www.etvoev.com е сайта. Опитайте с него да се свържете.

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years, 1 month ago #2192

• Sasho
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Благодаря , ще разпитам - дано да свършa работа. Човек като свикне с нещо , трудно после свиква с друго.
Last Edit: 6 years, 1 month ago от Sasho.

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years ago #2234

• Sasho
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Просто като инфо:

Свърших най-сетна работа като взех тоалетен стол и с малко разговори и молби успях да го разменя за хим.тоалетна в Моби WC. Тоалетничката е по-удобна от гледна точка на подръжка и време за чистене, понеже нямам възможност всеки ден да се отбивам при сестра ми , та добре че въпроса се реши. Поздрави

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years ago #2235

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Радвам се, че си решил проблема.

Re: Безплатна химическа тоалетна ? 6 years ago #2347

• etvoev
  • Офлайн
  • Gold Boarder
  • Помощни средства за хора с увреждания
Тоалетен стол или комбиниран стол за тоалет и баня получен безплатно чрез целева помощ от Агенция"Социално подпомагане", може да се превърне в безплатна химическа тоалетна по следния начин:
Използват се химикалите за химическите тоалетни: ароматизатор и биоконцентрат. Фирмата "ЕКОТОЙ сервиз" е вносител от САЩ на тези химикали в България. Тази фирма предоставя големи мобилни химически тоалетни за провеждане на мероприятия с много хора и пусна за продажба в малки разфасовки двата химикала в концентриран вид. "Воев-София" ЕООД съгласно сключения договор с "ЕКОТОЙ сервиз" ООД продава тези химикали на продажните цени на вносителя без надценка. За съжаление химикалите, които всъщност са консумативи, няма как да се получат безплатно.
Разликата в случая между химическата тоалетна и столовете за тоалет и баня е че по конструкция химическата тоалетна не е пригодена за ползване от хора с увреждания, а е за използване от всякакви хора при полеви условия-на къмпинг, в планината , пикник и т.н.
За информация: Химическите тоалетни не са включени в наредбата за целевата помощ.
Повече подробности може да намерите в www.etvoev.com на страницата "Столове за тоалет и баня" или се обадите на 02/851 9962 и 851 9375
Last Edit: 6 years ago от etvoev.
Потребители казали Благодаря: katrinata
  • Page:
  • 1
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.18 seconds