Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Работа!
(1 разглеждат) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Работа!

Работа! 5 years, 12 months ago #2385

• blagorodnik
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Предоставя се много добра възможност за работа в Telerik Academy, но първо трябва да се минат безплатните курсове за програмиране и съответно отлично представяне на изпитите и тестовете. Ето линк: telerikacademy.com/ Проучете добре и решавайте
Потребители казали Благодаря: zoko471, Ирина, toniq, rumen.gotsev

Re: Работа! 5 years, 11 months ago #2469

• Veni1
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Някой от вас пробвал ли е сайтовете PTC/Paid-To-Click/?Аз се регистрирах в няколко,пък ще видим колко плащат Ако някой от вас се интересува и иска да изкарва $$$ по този начин,може да ми пише на лично...да му дам линк.
Потребители казали Благодаря: rumen.gotsev

Re: Работа! 5 years, 10 months ago #2513

• petar82
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Не съм сигурен че тази идея е добра, дали няма да е само губене на време. Ето идеята:
в интернет има много чужденци, които учат езици с помощта на хора, които им преподават по своя майчин език(колко сложно казано) Има хора, които искат да учат български от българи. Има доста сайтове за такъв обмен на езици - ти го учиш на български, той тебе на своя майчин език. Моя скайп е petarstankov и аз се опитвам да намеря хора, които имат нужда от учител по български българин. Освен това се свързах с хора, които са готови да ме учат на хинди и унгарски, които аз изучавам.
Има доста хора, които правят това официално и си имат тарифа, по колко взимат на час.
Може би няма да намеря в това доход, но езика е прозорец към една култура.
Друга идея във връзка с това е - ако някой от тези чужденци изучаващи български би искал да си чете българска книжка - има толкова стари книги които се продават на безценица - може би ако се купуват те и се предлагат на изучаващия български заедно с оригиналния текст, т.е. ако например книгата е на Виктор Юго, в интернет не може да я няма в оригинал на френски, или самия изучаващ български французин може дая има на френски в библиотеката си. а ми казаха че така се учи много ефективно, когато имаш книгата в оригинал и в превод.
това е поредната"гениална" идея. може и да сработи пък.

---
04.02 . 2013
За сега не съм се свързал с хора които активно учат български, че да им помагам аз.
От друга страна се свързах с трима индийци, които знаят хинди и с тях четем заедно по скайп разкази на хинди с преводите им на английски. Това може да стане и с български, но за сега не съм го осъществил. Междувременно намерих полезен сайт- нещо като аудио разговорник на много езици: book2.de - може да се ползва като начално помагало за слушане.
Last Edit: 5 years, 8 months ago от petar82.
Потребители казали Благодаря: HristoVatev

Re: Работа! 5 years, 10 months ago #2532

• Байно
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Здравей
Готов съм и аз да опитам. Прати ми адреси на blagodom@hotmail.com Благодаря

Re: Работа! 5 years, 9 months ago #2549

• rumen.gotsev
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Аз изтеглям уроците за уеб дизайн с HTML5, CSS3, Javascript. Поне ми е приятно. Преди ровех в един сайт за уебдизайн, html5, css3, javascript - www.w3schools.com/, много е интересен и ще научите простички, но от значение. www.w3schools.com/w3c/default.asp, www.w3.org/ - за стандартите в мрежата;
и видео уроците на академия телерик в youtube: www.youtube.com/playlist?list=PL3B018A8C2D5F4E5C;
CSS /каскадни стилове/ - въведение: www.youtube.com/playlist?list=PLF4lVL1sP...zG3m6pbVDiBT6PzhU1H6
Уеб дизайн с HTML 5, CSS 3 и JavaScript - www.youtube.com/playlist?list=PLFC82CE88D21E501B
Уеб дизайн с JavaScript - www.youtube.com/playlist?list=PLF4lVL1sP...zLJPjHonGXGbJbM4rvW7
CSS стилизиране, 2012 - www.youtube.com/playlist?list=PLF4lVL1sP...zG3m6pbVDiBT6PzhU1H6

Можете да ги гледате с удоволствие, но можете да си ги свалите!

Аз ги тегля! Това са много полезни уроци, няма да плащате на никой нищо. Имате ли желание, ще се научите! Успех!
Потребители казали Благодаря: Ирина, Байно

Re: Работа! 5 years, 8 months ago #2622

• advbg
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Всичкото това е готино, но едва ли ще си намерите постоянна работа тук в БГ - по скоро фриланс.
Аз има висше по информатика, знам 5 езика, имам куп сертификации, но никъде не ме взимат, щото съм в количка. За работа от вкъщи вообще дума не става. Местните шефове смятат, че ако човека е вкъщи, значи не работи. Въпреки че в повечето случаи дори е по-ефективен. За всичките достижения на комуникацията почти никой не знае, скайп за тях е само за пращане на вицове.

Относно телерик - ако можете да сте в офиса всеки ден по 10 - действайте.

Съвет: на запад има повече шансове за нещо постояно.

Re: Работа! 5 years, 8 months ago #2623

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
И ТОВА, АКО НЕ Е ДИСКРИМИНАЦИЯ, ЗДРАВЕ МУ КАЖИ.

Re: Работа! 5 years, 8 months ago #2625

• advbg
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Успях малко а поработа във VMware. Там цялата структура напомня Германия преди Бисмарк - феодално-раздробена. Множество проекти без система, всеки менажер си решава какво и как да прави. Изпитателния срок там е 6 месеца, 2 седмици преди края му ми се смени шефа, и още на следващия ден подписа акт за моето уволнение с директна формулировка казана устно пред всички - не ми трябвали инвалиди, трябва всички да са в офиса. Комисия по дискриминация не намери нищо дискриминационно в това. Първо щото в рамките на изпитателния срок могат да ме уволнят без причина, второ дори да представя запис на изказването на шефа, нямало как да го приемат за доказателство, щото не е от СРС.

Така че, имайте го предвид тоя ми опит

Re: Работа! 5 years, 8 months ago #2626

• blagorodnik
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Здравейте. Засега в Академия Телерик нещата се развиват много добре - в момента се сформира екип, който ще работи основно върху обработка на видеолекциите за по-добро възприемане ( вграждане субтитри, изчистване на излишни шумове). Гледайте позитивно на нещата. Фирмата е отворена за всички, които наистина имат стремежи и амбиции. Елате, вижте и опитайте. Ще се радвам, ако ме подкрепите в инициативата
Last Edit: 5 years, 8 months ago от blagorodnik.

Re: Работа! 5 years, 8 months ago #2638

• advbg
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Телерик е готино. Материали по мрежа колкото щеш, примерно ocw.mit.edu/index.htm
Научаването е относително лесна задача.

Проблема е леко по-различен: работника може да е супер умен, ама работодателя няма да иска да наеме, щото е в количка. Съществува reg предразсъдъци по темата. Аз предложих на Наков да направим един семинар, при това най-вече за работодатели с тема интерграция на хора с увреждания. Че не е толкова страшно, и дори доста полезно. Бях готов да споделя опит, но Наков никак не реагира.
  • Page:
  • 1
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.19 seconds