Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Дневен център за деца с увреждания в Лом
(1 разглеждат) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Дневен център за деца с увреждания в Лом

Дневен център за деца с увреждания в Лом 4 years, 3 months ago #3212

• smile_bg_ru
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Привет, приятели! След няколко месеца ще завърша Психология и , разбира се, се замислих за кова как ще се реализирам. Смятам, че най-добре бих работила с хора с увреждания. В Лом има Център за социална рехабилитация и интеграция. Той е смесен - и за деца и за възрастни. Едни и същи специалисти работят и с децата, и с възрастните. Не мисля, че това е правилно. Един е подходът към децата, друг - към тийнейджърите, а съвсем различен - към възрастните.

Мечтата ми е да създам Дневен център за деца с увреждания в Лом. Място, където да получават адекватни грижи и подкрепа, да общуват по между си, да играят, да не се чувстват изолирани. Би трявбвало в този Център да работят:

- Рехабилитатори

- Логопед

- Психолог

- Социален работник

- Трудотерапевти

Ресурсен учител (възможно е някои от децата да имат специални образователни потребности)

- Музикален педагог.

Споделяла съм тази идея на много хора. Отзивите на всички са, че е много хубава. Аз също смятам така.

Но тук изникват два много важни въпроса:

1. Ще бъде ли перспективна една такава структура в Малък град като Лом?

2. Как ще се финансира? По какви оперативни програми може да се кандидатства с подобен проект?

Има ли подобни структури в България? Споделете опита си в коментарите. Благодаря предварително!

-
Потребители казали Благодаря: ned, kobrata
  • Page:
  • 1
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.09 seconds