Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим!
(1 разглеждат) (1) Guest

TOPIC: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим!

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2175

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
slavi55566 - Ето човек (не е единствения тук, Слава на Бога!), който схваща точно манипулацията в тази държава.
Синдикатите, за да си оправдаят заплатите, стимулират към безсмислени протести, които отварят още "работа" на държавната администрация и депутатите (аз им викам по-цинично). И те уж се събират, дори и извънредно (и това им се плаща пак извънредно!) да решават нечий въпрос, а после се тупат по гърдите какви облаги им докарали. Всъщност, облагите са подобно на намаленията - зачеркнатата цена е увеличена толкова, че с намалението нещото става по-скъпо от реалната си цена.

Вече всички тук се изказахме относно протеста и само един човек го подкрепя. При това положение, вместо да се караме кое НЕ СТАВА като метод за действие в нашия случай, дайте да решим кой метод Е ЕФЕКТИВЕН при нас.
Ето - има хора, които САМИ СА СЪДИЛИ И ОПРОВЕРГАВАЛИ държавни инстанции. Я си представете това да е от името на повече от нас? Колко по-голяма сила и тежест ще има! Имаме за толкова наши права и толкова наше дискриминиране да се борим, че не става по друг начин, а с официални открити писма, жалби и дела. НО всичко това трябва да е от името на организация. Толкова организации има в Бг, какво чакаме още? Проучих: нито е скъпо, нито е трудно, нито е невъзможно за нас да направим организация по закона на НПО (всички така се регистрират, ама различно се кръщават). Какво още чакаме?

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2176

• slavi55566
  • Офлайн
  • Senior Boarder
svet - Ти напълно си разбрал смисъла на думите ми именно това имах в предвид , на нас са нужни две неща. 1- Регионални организации с представители в централизирана организация намиращасе в София но както регионалните така и педставителите в центъра трябва да са заинтерисувани от въпросите поставяни пред министерството. 2 - Правно консултациони центрове който да представят потерпевшите прод съдъ пронужда и съответно да консултират инвалидите за тяхните права и начини за преодоляване на юридически препядствия проистичащи от не точности и противо речия в законите. При изграждане на движението или съюза както искате така го наречете във всяко регионално звено да влизат - лекар , юрист , да има секретар и палномощник които ще представлява регионалното звено в центъра съответно ще се изгради и ядро и ако се реши да се провежда протест или митинг той може да се извърши по региони със съответно пресъствие на медиите а в центъра ще присъстват само тахни представители предварително обучени за целта. Потози начин се избягва хауса в организацията. При нужда централните или регионални пълномощници ще се обръщат за помощ към националният омбуцман за съдеиствие. Пожелавам разум и успихи на всички страдащи за истината .
Last Edit: 5 years, 3 months ago от slavi55566.

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2193

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
ДА, това е прекрасно като организация! Обаче, като няма достатъчно хора за централна, регионална и всякаквито представители, дайте поне да си направим ЕДНА организация, която да вика и пише, да представя нас самите и нашите проблеми. Имаме общи проблеми, за тях ще викаме. И за частните проблеми - също. Съвсем друго е да пишеш от името на организация, която е зад гърба ти!
Ама гледам, че няма голямо подкрепление тази идея?

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2194

• Русан
  • Офлайн
  • Senior Boarder
Много точна и много ясна позиция на slavi 55566. Напълно я подкрепям.Какъв е пътя? Как да стане? НПО на хора с увреждания, които държат "Хляба и ножа", които се субсидират от държавата за да ни обединяват за да организират подобни прояви ..."не им пука за нас".Аз също представлявам сдружение в обществена полза, но като "неудобен" съм изгонен. Протест не мога да организирам, но благодарение на спонсори и приятели, членове на сдружението почиват в Банско и Несебър в хотели от три звезди. За зимата и за 2013 г. "ни се отвори парашута" и ще почиваме в хотел:"Зора" - Пампорово.Цената на офертата (пълен пансион) е само 20,00 лв.Така, че вместо да се обвиняваме в пасивност (което е най лесно)да си припомним:"Сама птица пролет не прави"!

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2195

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Русан, аз приветствам това, което правиш ти и най-вероятно членовете на вашето сдружение са доволни от това, което организираш и правиш за тях, но нали трябва също да се борим и за правата си. Нали виждаш, че управляващи на местно и национално ниво са ни отписали.
Потребители на този сайт са около 1800 човека, ако не греша, от тях 1/3 да се включат ще създадем НПО, още повече че svet е проучила въпроса.
Свет, аз съм за създаването на такава организация.

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 3 months ago #2196

• Русан
  • Офлайн
  • Senior Boarder
За да се регистрира СНЦ (което се води също НПО Аз представлявам сдружение в обществена полза)е необходимо Инициативен комитет да излезе с предложение за свикване на инициатори на Общо събрание. Този инициативен комитет изготвя,Устав, Лого, Правилник за вътрешния ред. Подбира кандидатури за УС и КРК. Всичко се приема на Общо събрание и се внася чрез адвокат в съда.Сумата за отвърждаване на СНЦ в съда е от 300 до 500 лв.(всички такси).След това се регистрира в регистъра на Върховния съд и.т.н.Доколкото знам Христо, Недко, Върбан, Венко... "запалиха пламъка" и той вече гори толкова години. Казаха - А, нека някой каже - Б.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2259

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Има и по-евтини начини за регистриране, но не става без хора!
А отделно, дето сдружението изисква повече хора като учредители и ИК, както и КРК - стават доста. Затова да се напишем колко искаме такова нещо и да видим дали ще е Сдружение или Фондация - за нея се изискват по-малко хора. Но пък, ако е с обществена полза, пак ще се изискват повече хора. Така, че може би сдружение. Другата форма, тя е дори без организация!!!!!, е Инициативен комитет.
Събираме се, кръщаваме се, пишем си протокол и това е. Ние сме вече Инициативен Комитет, без регистрация. Ако ни трябва да водим дела - по частен ред. И това е вариант на организация, даже по-бърза и лека.
Last Edit: 5 years, 2 months ago от svet.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2260

• Русан
  • Офлайн
  • Senior Boarder
Самият сайт "Национална мрежа за хора с увреждания" е една форма на организация. Хора с еднакви цели и интереси.Търсещи начин за постигането им.Как ще стане - това е въпроса. Що се касае до Фондация и Сдружение разликата е от тук до небето.Правилно е да има и тук инициатори (Инициативен комитет) който да организира членовете за постигане на целта.И в крайна сметка с протокол без протокол някой трябва да направи нещо кой е той - това е втория въпрос.
Потребители казали Благодаря: svet

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2262

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Свет, щом така е по-лесно като Инициативен комитет, аз съм за. Но все пак трябва да се съберем повече хора. Нека, тези, които подкрепят тази идея да пишат. Опасявам се да не стане същата работа, както в Благоевград. Много хора уж ме подкрепят, а жалбите до кметския екип са само от мое име.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2265

• Русан
  • Офлайн
  • Senior Boarder
Това си е "българския манталитет". Всички сме недоволни, но стоим и чакаме да слезе Господ и оправи нещата.

Re: Отг:Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2269

• mel90
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Към НЕд:
А мене ме нападате, когато напиша истината.
Аз казах вече, че всеки мрънка, всеки е недоволен, но кажем ли нещо да правим всички подвиват опашки и се крият.
Много е лесно да пишеш зад клавиатурата или да говориш ей така, ама я се изправи пред големите да говориш а!
Пълно е с тъпи страхливци, които знаят само да пишат и да недоволстват, а в същото време да чакат на другите да свършим нещо!
Вече достатъчно се нагледах на такива ЧЕСТНО!
Сега сигурно пак ще последват нападки срещу мене, но не ми пука, защото аз знам, че хората ги боли от истината и затова ги има тези писания срещу мене.
Аз не се боя да говоря истината и ако трябва пред Бойко Борисов бих застанал да му кажа всичкото, което имам да казвам, но ако съм само аз няма да има никакъв ефект!

Re: Отг: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2270

• mel90
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Аз твърдо заставам зад всички мои думи и дори съм за това всеки да гледа за себе си, защото, когато гледаш да помогнеш на всички , които повечето знаят само да говорят и да недоволстват, ти ще се провалиш сам.
Аз като се опитах да помогна на хората с увреждания в морската ни столица те така взеха да си намират управдания и не само, че не ги взеха на тази работа, ами и аз си изгубих работата заради тях, защото шефа ми се ядоса защо съм гарантирал за тях, че могат да се справят и съм го завел при тях.
Да и в момента съм без работа заради ей такива нехранимайковци, които много знаят само да лаят, но на действия хич ги няма.
А сега ми говорите за обединение хахаха!
Стига бре хора, само стоите и пишете, а когато кажем хайде на протест, всеки бърза да си намери управдание, че да не дойде и не щот няма възможност, а защото просто се страхува или ще каже, че не му се занимава!
Същата работа беше и за социалните стипендии преди две години в софийския университет СВ. Климент Охридски, когато не ги получавахме и организирахме протест.
Е какво стана там?
Отидахме 20 души, а от тези, които заслужавахме социални стипендии бяхме едвам трима.
Като ги дадаха всички се радваха, ама повечето ги получиха на готово, а ги беше страх да дойдат и те да протестират.
В Гърция имат същият проблем, как там хората не им прече това, че са трудно подвижни и отиват на протеста, въпреки, че едвам се придвижва човека или е в инвалидна количка? как те могат, а тук никой не може?
Те какво са? Свръх човеци ли са или са нещо повече от нас?
Май последното е, защото те наистина са повече от нашият скапан народ, защото те като кажат да правят нещо се обединяват всички.
Затова ромите тук са с повече превилегии от нас, защото са задружни, а не като българите да гледат сиира един на друг!
Чакайте вие исус и алах да слязат тук да ви оправят нещата, чакайте си!
Извинявам се за дългият коментар.
Очаквам сега вашите негативи върху мене.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2271

• amelia
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
svet wrote:
Писах тук преди дни, но не си виждам писанията, нещо е станало.

В общи линии - моят ужас започна! ТЕЛКът ми изтече на 1 юни, още не съм получила писмо, а като го потърсих - "изчакайте". Сега разбрах, че са ме пратили пак на същата ТЕЛК, която ми скъса здравето и нервите и ужасно се подигра с мен преди години, та чак писах до Европейския парламент.
А те не ми пращат писмо - чакат да си го взема. Преди време така ме мотаха и изкарваха, че е по моя вина. Трябваше да пиша още една папка с жалби, за да ме реабилитират. Затова последното ми ТЕЛКово решение е в 2 листа - във втория пише, че допълнително се събрали и решили, че не е по моя вина закъснението (което означаваше, че успях да си взема задържаната за 2 години пенсия, която ми резнаха с едно изречение: "Закъснението на ЕР е по вина на лицето."
Трябваше да ги съдя и за това, което ми нанесоха като психически и физически тормоз, защото с това, че ми "връщат" някакви проценти, си признават, че неправилно са ме разглеждали (което беше и мнението на НЕЛК, а знаете, че НЕЛК рядко посяга на собствените си клони...).

Та... много се разстроих като разбрах, че ще се явявам при същите, които няма начин да не се заядат и да не ме порежат. Опитах да си сменя комисията, но се оказа, че доста от качествените хора (имаше и такива) на по-горни постове, са ги махнали, а старите корумпирани гадове са останали. Отговориха ми, че имало толкова инвалиди, аз не съм изключение и ще се явявам където са ми показали. Нямам време да проуча някакъв правилник или закон, но смътно си спомням, че имаше начин да си смениш комисията, ако не ти харесва по някакви причини. А за отношенията между мен и тази комисия има дебела папка в Здравното министерство.

И така...... нервих се у дома си, ревах, вдигах кръвно, молих се Богу и....

АЗ ЩЕ СЕ БОРЯ!!! Вие, ако щете. Аз нямам друг шанс.
НЕ мога и не искам да преживявам същия ужас от явяването ми, усещам, че няма да издържа. А те много добре ме помнят и няма да пропуснат да ме мачкат. Дори и последното си решение, макар, че е в моя полза, ми го дадоха с подигравки и разкарвания на други хора - трябваше да плащам на куриери...

Може да се боря и само от мое име, може и обединено, с историите на други препатили.
Ето защо - ако знаете случаи на явни тенденциозни заяждания и други поражения от ТЕЛКомисии, ако знаете за корумпирани такива - пишете тук или на лични.

За моята ТЕЛКомисия вече разбрах от различни места, че са известни като най-корумпираните, но дори и лекари-колеги не смеят да се обадят. Страх ги е.
И мен ме е страх.
Обаче нямам друг шанс.

Браво ,аз също съм се борила с ТЕЛК преди години НЕЛК бяха коректни и взеха правилното решение. Последните години се явявам на една и съща очна телк където се държат ... как да кажа нелюбезно и последния път път само ми зададоха два стандартни въпроса и не ми прегледаха документите които представих за заболяването и съответно ми намалиха процента , не обжалвах прецених, че не си струва ама недай боже се наложи този път няма да мълча ! Ще се боря !
Last Edit: 5 years, 2 months ago от amelia.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2272

• amelia
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
.
Last Edit: 5 years, 2 months ago от amelia.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2273

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Хайде конкретно да пишем кой какво може, предлага?
Предлагам да напишем тук един документ за пред властите - от какво недоволстваме и какво искаме? Но да е стегнато и ясно, че не им се чете много. И излизаме от името на Нац.Мрежа на хората с увреждания. Това е!
Last Edit: 5 years, 2 months ago от svet.

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2274

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Русан wrote:
Самият сайт "Национална мрежа за хора с увреждания" е една форма на организация. Хора с еднакви цели и интереси.Търсещи начин за постигането им.Как ще стане - това е въпроса. Що се касае до Фондация и Сдружение разликата е от тук до небето.Правилно е да има и тук инициатори (Инициативен комитет) който да организира членовете за постигане на целта.И в крайна сметка с протокол без протокол някой трябва да направи нещо кой е той - това е втория въпрос.

Е тъкмо това трябва да уточним бързичко и стегнато, конкретно!

Re: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2275

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
katrinata wrote:
Свет, щом така е по-лесно като Инициативен комитет, аз съм за. Но все пак трябва да се съберем повече хора. Нека, тези, които подкрепят тази идея да пишат. Опасявам се да не стане същата работа, както в Благоевград. Много хора уж ме подкрепят, а жалбите до кметския екип са само от мое име.

Да, аз също така сама се борих.
Хайде заедно!
Ето, приемам предложението на Русан - от името на тази тук Национална мрежа да е. Добре. Какво ще им пишем? Какво искаме по-конкретно?
Аз лично искам първо ТЕЛКовете, които дънят и мъчат инвадилите, да бъдат проверявани. Ето, моята комисия я знаят в болницата докторите, че е много корумпирана, ама работи вече много години все такава! И никой не се жалва! Аз като казвах на шефа им - коя съм аз? Да, ама ако пишем до здравната министърка да провери тази комисия, вече е друго. Чух и за други заядливи комисии (заядливи с тези, които не си плащат). Да съберем такива и да ги предложим за проучване. Да се оплачем от тях с конкретни примери. Аз ще опиша моя. Други?

Re: Отг: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2276

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
mel90 wrote:
Аз твърдо заставам зад всички мои думи и дори съм за това всеки да гледа за себе си, защото, когато гледаш да помогнеш на всички , които повечето знаят само да говорят и да недоволстват, ти ще се провалиш сам.
Аз като се опитах да помогна на хората с увреждания в морската ни столица те така взеха да си намират управдания и не само, че не ги взеха на тази работа, ами и аз си изгубих работата заради тях, защото шефа ми се ядоса защо съм гарантирал за тях, че могат да се справят и съм го завел при тях.
Да и в момента съм без работа заради ей такива нехранимайковци, които много знаят само да лаят, но на действия хич ги няма.
А сега ми говорите за обединение хахаха!
Стига бре хора, само стоите и пишете, а когато кажем хайде на протест, всеки бърза да си намери управдание, че да не дойде и не щот няма възможност, а защото просто се страхува или ще каже, че не му се занимава!
Същата работа беше и за социалните стипендии преди две години в софийския университет СВ. Климент Охридски, когато не ги получавахме и организирахме протест.
Е какво стана там?
Отидахме 20 души, а от тези, които заслужавахме социални стипендии бяхме едвам трима.
Като ги дадаха всички се радваха, ама повечето ги получиха на готово, а ги беше страх да дойдат и те да протестират.
В Гърция имат същият проблем, как там хората не им прече това, че са трудно подвижни и отиват на протеста, въпреки, че едвам се придвижва човека или е в инвалидна количка? как те могат, а тук никой не може?
Те какво са? Свръх човеци ли са или са нещо повече от нас?
Май последното е, защото те наистина са повече от нашият скапан народ, защото те като кажат да правят нещо се обединяват всички.
Затова ромите тук са с повече превилегии от нас, защото са задружни, а не като българите да гледат сиира един на друг!
Чакайте вие исус и алах да слязат тук да ви оправят нещата, чакайте си!
Извинявам се за дългият коментар.
Очаквам сега вашите негативи върху мене.

Съгласна съм, че ромите имат повече права, защото наблюдавах как ТЕЛК-а с уважение поканиха ромката преди мене, а към мен отношението беше повече от противно.
И знам как им дават помощи, а на нас отказват. Затова да се обединим.

Re: Отг: Предстои ни борба с ТЕЛК. Да се обединим! 5 years, 2 months ago #2277

• katrinata
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Към mel 90: Не си без работа, заради разни нехранимайковци, както наричаш хората с увреждания, а защото работодателите не желаят да наемат на работа хора с увреждания, това от една страна, от друга не си положил достатъчно усилия, за да постигнеш нещо. Ти май самия взе да си намираш "управдания". В Софийския университет не ви ли учат на езикова култура? В едно обаче си прав в България няма гражданско общество, но все пак и сам войнът е войн. Аз например не се оказвам, дори да знам, че шансовете ми за успех са минимални.
Към svet: Бихме могли да зададем на управляващите въпроси, относно достъпната архитектурна среда, относно трудовата реализация, относно ТЕЛК комисиите.

ОТНОВО ПОДНОВЯВАМ ТЕМАТА, защото е АКТУАЛНА! 5 years, 1 month ago #2412

• svet
  • Офлайн
  • Expert Boarder
Отново се натъквам на същата ДУПКА В ЗАКОНА ЗА хора като нас:

ХОРАТА МЕЖДУ 2 ТЕЛКА са ЗДРАВИ ПО ЗАКОН !!!!
ПАРАДОКС, нали?!?

И на тази база ми отказват помощ за отопление. - но това е частния случай.

При мен е виновна и въпросната ТЕЛК, която си отиде в отпуск и от 1 юни (датата на изтичането на ТЕЛКа), ми праща писмо чак за 9 ноември, като не се интересува как ще преживея дотогава. Отделно има едно междинно писмо уж за дата някъде юли, което не съм получила, но са го върнали обратно в Картотеката с параф - не съм се явила!!!) В Картотеката звънях през 10 дена и ми казваха: "Ще чакате писмото от ТЕЛКа на адрес!". А те чакали да отида да си го взема от тях! Кой по-здрав?!? Инсинуации, колкото да регистрират дейност преди отпуската си. Получили са заплатите си и подкупите, отпочинали са си, а аз цяло лято се нервя, че нямам пари и решение. Имам загуби без решение на ТЕЛК и това е достатъчно за съд. Обаче, нямам и пари за съд. Порочният кръг на инвалида!!!

И докога да търпим?!? До живот ли? Че то ни изтича така живота!!!

Намерих съвестна адвокатка, състрадателна и с душа, която вниква и търси начини. Смятам да я ангажирам с личните дела, ако някой иска ПО ПРИНЦИП да се защитим и да оборваме ето тези ДУПКИ В ЗАКОНА, които са против нас, както и разни безочливи и корумпирани комисии и инстанции, то нека ДА ЗАПОЧНЕМ, А НЕ САМО ДА СЕ КАНИМ!!!
Защото си губим времето, нервите и живота....
Last Edit: 5 years, 1 month ago от svet.
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.47 seconds