Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

Започване на работа без да казвам че съм с телково решение
(1 разглеждат) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение

Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3709

• valyo_93
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Въпроса ми е като ме викат на интервю и не кажа че съм с телково решение и евентуално започна работа ще разберат ли че съм с телково решение и ако да какво ще стане.
Потребители казали Благодаря: Иванова

Re: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3710

• smile_bg_ru
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Привет! Зависи от работодателя. Можеш да подадеш ЕР при назначаване на работа заедно с трудовата книжка и банковата сметка. Според мен трябва да си честен пред бъдещия си работодател и да му кажеш, че имаш увреждане. Трябва да знае какво да очаква от теб, какви трудности би срещнал в изпълнението на задълженията си.

Re: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3711

• valyo_93
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
От 1 година си търса работа като кажа че съм с телково решение и ми казват че ще се обадят в най близко време,а на всички ни е ясно какво значи това.Затова питам мога ли да скрия че съм с телково решение и какви рискове крие това.

Re: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3713

• avenger
  • Офлайн
  • Junior Boarder
Изобщо не си длъжен да казваш за решението,нито пък в медицинското ще пише,че го имаш.Това за честността...е за белите държави,не за Бг.Казвам ти го приятелски,ако продължиш да го обявяваш,няма да си намериш работа,не и по нормалния начин-чрез кандидатстване по обяви,чрез връзки-няма да имаш проблеми.
Другото,което е,че работодателя няма как да разбере,че имаш решение,ако ти сам не му кажеш.Ако ли пък те провери по някакъв начин,то това е незаконно.
Примерно имаш диабет.Ако нямаш решение,в медицинското не е задължително да пише,че имаш диабет,защото не може да се провери т.е може да го премълчиш.Но ако имаш диабет и въз основа на него-решение,в медицинското диабета ще го пише,защото лесно може да се провери и тогава този,който ти е издал невярното по съдържание медицинско,ще изгори-в случая личния лекар,освен ако не ти е приятел.

Re: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3716

Здравей!
Ще ти споделя какви ги върша азинка:))
И така,кандидатствам по обяви за работа(само по такива дето съм сигурна,че отговарят на образованието ми, квалификацията ми и мога да се справя със заболяването си).Когато ме поканят на интервю коментираме САМО спесификите на работата,работно време,заплащане и не споменавам решението на ТЕЛК.Първото интервю е с опознавателен елемент както за работодателя,така и аз мен.Ако ме одобрят и ме поканят на следващо интервю(или ми се обадят по телефона да започвам работа)и ако на мен ми допада предложението преди да приключи разговорът нехайно питам дали това,че имам ТЕЛК би променило нагласата им да работим заедно.Работещо е ,действа!!
Очаквам в най-скоро време гооооооооооляма почерпка от теб!Успех!
Last Edit: 1 year, 3 months ago от Иванова.
Потребители казали Благодаря: smile_bg_ru, vantara

Re: Започване на работа без да казвам че съм с телково решение 1 year, 3 months ago #3717

• valyo_93
  • Офлайн
  • Fresh Boarder
Благодаря ви за информацията.
По принцип личния ми лекар знае че съм с телково решение и го пише в мелицинското,но ако отида при друг лекар тои няма как да ознае за решението и ще пише че съм здрав.
  • Page:
  • 1
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.15 seconds