Здравейте, Гост
Username Password: Remember me

ИЗБРАНИ СТИХОВЕ
(1 разглеждат) (1) Guest

TOPIC: ИЗБРАНИ СТИХОВЕ

Re: ИЗБРАНИ СТИХОВЕ 1 year, 6 months ago #3674

• бител
  • Офлайн
  • Junior Boarder
В едно забито село, в което свършва пътя, един човек 13 години лежа прикован от язва минала в инсулт. Когато ходех там го вдигах на инвалидна количка и го изкарвах да види слънцето. Имаше си жена, която се грижеше, но не можеше да го мести на количката и после да го свали по стъпалата. Постепено човека почна да се крепи с мисълта че някога пак ще излезе от мухлясалата стая. Друг, по-възрастен и полусляп беше в къща през едно дере. Опънал въженца през стаите,за да се придвижва пипнешком. В хубаво време го виках да излезе на двора и бутах моя човек до там. После ставах невидим заради това, което се отприщваше между двама души, израстнали заедно и живеещи наблизо, но и през цяла вселена един от друг. Само идиот би се намесил, но и още по-голям идиот би оставил момента да отмине неувековечен, затова правех каквито мога снимки и записвах думите с диктофон без да знаят. Трети такъв индивид, живеещ на другия край на света според местните мащаби, също не можеше да стигне по-далеч от липата с размер на къща, цъфтяща пред тях. Първият път, когато го изведох до пейката на пътя и избутах моя човек до там..бяха братчеди...случката бе невиждана (от мен)...усмихваха се, махаха си, и по едно време точно там, под сянката на сгъстения липов въздух като доближихме с количката и като ревнаха тия хора, все едно падна психотронна бомба, наоколо имаше случайни свидетели, комшии, местни, които минаваха..всичко живо се разрева, като по команда. Аз се бях мобилизирал и що годе държах, само се псувах как точно в тоя момент не си нося войс рекордера, знаейки, че не мога никога да пресъздам заряда на случката с мои думи, както се и вижда.
Та тези хора не бяха екзотика и нямаха публика, която да ги чака с аплодисменти на всеки връх.
На хора с подобни съдби, каквито сигурно и ти познаваш, няма кой да им влее ендорфин чрез възхищение, с който да избутат още един ден.
Потребители казали Благодаря: venko1978, svetla_bolneva

Re: ИЗБРАНИ СТИХОВЕ 1 year, 6 months ago #3675

• venko1978
  • Офлайн
  • Moderator
Браво "бител" много добре написано!

Re: ИЗБРАНИ СТИХОВЕ 1 year, 5 months ago #3677

Поздравления, връщате ми вярата, че добрите хора не са отживелица!

Re: ИЗБРАНИ СТИХОВЕ 1 year, 4 months ago #3686

• ребител
Модератори: venko1978
Time to create page: 0.13 seconds